W poniedziałek na Pomorzu możliwe są burze! – Prognoza na 30 stycznia

Z początkiem nowego tygodnia pogodę na Pomorzu i nad morzem kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych. Ponadto nad ciepłe wody Morza Bałtyckiego i obszar północnej części Polski napływać będzie wilgotne oraz mroźne i chłodne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie silny oraz bardzo silny i porywisty z południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 80-110 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1005 hPa.

Z kolei w poniedziałek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z opadami gradu. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +5°C. Wiatr nadal będzie silny oraz bardzo silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 80-110 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać i się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 995 hPa.

Comments are closed.