W czwartek możliwe są opady marznące! – Prognoza na 26 stycznia

W kolejnych godzinach pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach również kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego oraz pojawi się chłodny front atmosferyczny. Ponadto cały czas nad ciepłe wody Morza Bałtyckiego i do Polski napływać będzie wilgotne oraz mroźne i między innymi też chłodne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane oraz całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które może przynieść ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o słabym i zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od -6°C do -1°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południowego – wschodu i północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1025 hPa.

Z kolei w czwartek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które może przynieść ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o słabym i zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południowego – wschodu i północy. Jedynie na Bałtyku i w pasie nadmorskim nadal będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach może tam dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również powoli będzie spadać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.