W poniedziałek na Pomorzu pogoda będzie zmienna! – Prognoza na 23 stycznia

Na początku nowego tygodnia pogodę na Pomorzu i nad morzem układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego, który źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie. Ponadto nad ciepłe wody Morza Bałtyckiego i obszar północnej części Polski napływać będzie wilgotne oraz mroźne i chłodne powietrze z północnego zachodu i północy Europy. 

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które może przynieść ze sobą przelotne lub ciągłe opady śniegu o słabym i zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od -6°C do 0°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz ze wschodu i z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach na Bałtyku i w pasie nadmorskim będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1035 hPa.

Z kolei w poniedziałek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym powinno być bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie będzie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże aż 1038 hPa.

Comments are closed.