Kolejne silne śnieżyce oraz wichury przejdą przez Polskę! – Ważne Prognozy

W najbliższych dniach na pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach w dalszym ciągu kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych. Dodatkowo w wielu miejscach będą występować opady mieszane oraz pojawią się wichury, które mogą powodować szkody a nad morzem również niewykluczona jest cofka.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Źródło Danych - Wetterzentrale.de

Źródło Danych – Wetterzentrale.de

Jak wynika z najnowszych danych z modeli numerycznych. Obszar naszego kraju do przyszłego tygodnia będzie pod znakiem dynamicznej i wietrznej pogody. Poza tym znajdziemy się na styku dwóch bardzo zmiennych i zróżnicowanych mas powietrza, którym sprzyjać będą opady śniegu a nawet deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu. W zamian tego na przeważającym obszarze Polski niewykluczone są także burze śnieżne oraz opady gradu o zmiennym i silnym natężeniu.

Źródło Danych Synoptycznych - (DWD )

Źródło Danych Synoptycznych – (DWD )

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Szczególnie najwięcej mokrego śniegu, który pogorszył by warunki drogowe dał by się we znaki praktycznie w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach. Z kolei prognozowane opady mokrego śniegu przyniosły by wzrost pokrywy śnieżnej od 2-15 do nawet 20-190 cm. Ponadto opadom śniegu towarzyszył by porywisty i bardzo silny wiatr z północy i północnego-wschodu, który dodatkowo powodował by groźne dla kierowców zamiecie oraz zawieje śnieżne a nad morzem i Bałtykiem również niebezpieczną cofkę.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Natomiast temperatura powietrza w tym okresie oscylowała by w przedziale od -1°C/-6°C do +1°C/+7°C. Dodatkowo niski spadek temperatury powietrza i gruntu w wielu miejscach Polski oraz nad morzem i w górach zapewne sprzyjać będzie niebezpiecznej gołoledzi na drogach i chodnikach.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Tak więc kochani jak widzimy czeka nas kontynuacja bardzo dynamicznej i niebezpiecznej dla kierowców i pieszych pogody. Dlatego zalecamy jak zawsze w trakcie podróży i spacerów zachować bardzo szczególną ostrożność i bezpieczeństwo na drogach i nie tylko.

Comments are closed.