W środę przez Polskę przejdą silne śnieżyce! – Prognoza na 18 stycznia

W kolejnych godzinach w naszym kraju oraz nad morzem i w górach również pogodę kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą obfite opady mokrego śniegu i marznący deszcz. Ponadto nad ciepłe wody Morza Bałtyckiego i do Polski cały czas napływać będzie wilgotne oraz chłodne i mroźne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na zachodzie i północy Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +1°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południowego – wschodu i północnego – wschodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach  powoli będzie spadać i wyraźnie się wahać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 994 hPa.

Z kolei w środę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo w górach na południowym wschodzie i wschodzie naszego kraju niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie i północy Polski. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z północy i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać i wyraźnie się wahać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże zaledwie 987 hPa.

Comments are closed.