We wtorek na Pomorzu pogoda będzie niekorzystna! – Prognoza na 17 stycznia

W kolejnych godzinach nowego tygodnia pogodę na Pomorzu i nad morzem nadal kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia atmosferycznego oraz system frontów atmosferycznych. Poza tym nad ciepłe wody Morza Bałtyckiego i obszar północnej części Polski napływać będzie wilgotne oraz chłodne powietrze z południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego i w pasie nadmorskim niewykluczone są też lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od 0°C do +1°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego – wschodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach szybko będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 993 hPa.

Z kolei we wtorek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego i w pasie nadmorskim niewykluczone są też lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południa i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać oraz początkowo pozostanie na dość stałym poziomie i w południe wyniesie na barometrach jedynie 987 hPa.

Comments are closed.