Weekend przyniesie silny wiatr i możliwe są burze! – Prognoza od 14 do 15 stycznia

W kolejnych godzinach pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będzie kształtować dynamiczny układ niskiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych. Ponadto nad ciepłe wody Morza Bałtyckiego i do Polski cały czas napływać będzie wilgotne oraz chłodne i bardzo zróżnicowane powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne i z opadami gradu. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od -1°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz bardzo silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 60-110 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei w sobotę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne i z opadami gradu. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +1°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz bardzo silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i południa. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Jedynie w górach i nad morzem w porywach może dochodzić on do nawet 115-160 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie spadać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1018 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne i z opadami gradu. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od -2°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie silny oraz bardzo silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południa i południowego – wschodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 80-90 km/h. Jedynie w górach i nad morzem będzie on jeszcze silniejszy oraz w porywach może tam dochodzić do nawet 115-160 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal szybko będzie spadać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1010 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne i z opadami gradu. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +2°C do nawet +11°C. Wiatr nadal silny oraz bardzo silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 80-90 km/h. Jedynie nad morzem i w górach będzie on jeszcze silniejszy oraz w porywach może tam dochodzić do nawet 135-160 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach powoli zacznie rosnąć oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1004 hPa.

Comments are closed.