W czwartek przejdą wichury oraz możliwe są burze! – Prognoza na 12 stycznia

W kolejnych godzinach pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych. Ponadto pojawi się porywisty i bardzo silny wiatr oraz między innymi nad ciepłe wody Morza Bałtyckiego i do Polski cały czas napływać wilgotne oraz chłodne i bardzo zróżnicowane powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne i z opadami gradu. Jedynie bez opadów powinno być na Podkarpaciu. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od -1°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i południa. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i będzie dość stabilne oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei w czwartek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem a w górach również śniegu o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego oraz na zachodzie w górach i na północy naszego kraju niewykluczone są też lokalne burze śnieżne i z opadami gradu. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +2°C do +10°C. Wiatr nadal będzie umiarkowany oraz bardzo silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południa i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 80-115 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.