W środę pojawi się silny wiatr oraz możliwe są burze! – Prognoza na 11 stycznia

W kolejnych godzinach pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach pogodę kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych. Poza tym nad ciepłe wody Morza Bałtyckiego i obszar Polski napływać będzie wilgotne oraz chłodne i bardzo zróżnicowane powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o słabym i silnym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na zachodzie w Centrum i na północnym wschodzie Polski. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od -3°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z południowego – zachodu – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-100 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie początkowo dość stabilne oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei w środę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem  i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i deszczu ze śniegiem o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo na zachodzie i północy naszego kraju oraz nad wodami Morza Bałtyckiego niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów powinno być w okolicach Kielc. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +1°C do +9°C. Wiatr będzie słaby oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa oraz z południowego – wschodu i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 80-106 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1020 hPa.

Comments are closed.