W piątek pojawią się opady mieszane! – Prognoza na 6 stycznia

W trzech króli pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i między innymi kolejny system frontów atmosferycznych. Poza cały czas napływać będzie wilgotne oraz mroźne i bardzo zróżnicowane powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - ( Pixabay )

Zdjęcie Ilustracyjne – ( Pixabay )

Natomiast w czwartek wieczorem oraz piątek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane oraz całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo gdzieniegdzie mogą pojawić się też lokalne burze śnieżne oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od -4°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z północy i zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach błyskawicznie zacznie rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei w Trzech Króli przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach również mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne i z opadami gradu. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od -1°C do +10°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy oraz z północnego – zachodu i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie wyraźnie się wahać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1023 hPa.

Comments are closed.