W czwartek na Pomorzu również mogą przejść burze! – Prognoza na 5 stycznia

W kolejnych godzinach pogodę na Pomorzu i nad morzem nadal kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych. W zamian tego w ciągu doby również będą występować silne opady deszczu a nawet niewykluczone są burze z porywistym wiatrem.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo możliwe są też burze z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od +6°C do +7°C. Wiatr nadal będzie silny oraz bardzo silny i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa i z zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 80-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1002 hPa.

Z kolei w czwartek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +7°C do +8°C. Wiatr nadal będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz z północnego – zachodu i północnego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie stopniowo rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1004 hPa.

Comments are closed.