W środę na Pomorzu będzie pogoda dynamiczna! – Prognoza na 4 stycznia

W kolejnych godzinach pogodę na Pomorzu i nad morzem nadal kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych. Dodatkowo możliwe są burze oraz między innymi wystąpi też porywisty wiatr.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego pojawią się przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu o słabym i silnym natężeniu. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od 0°C do +2°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz z południowego – zachodu i południa. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie i będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Z kolei w środę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się całkowite zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad samym morzem i w zachodniej części województwa niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +7°C do +9°C. Wiatr przeważnie będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południa i południowego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 80-100 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach szybko będzie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

 

Comments are closed.