Zapowiada się wietrzny i deszczowy weekend! – Prognoza od 31 grudnia do 1 stycznia

Przez weekend pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz wyż. Ponadto do Polski napływać będzie bardzo zróżnicowane oraz ciepłe i między innymi też wilgotne powietrze z południowego zachodu i południa Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu o słaby i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz bardzo silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południa i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 80-115 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko się wahać i powoli spadać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei w Sylwester a dokładnie w sobotę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo na Pomorzu i nad wodami Morza Bałtyckiego niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C/+4°C w górach do nawet +7°C/+15°C termometry pokażą na dużym obszarze naszego kraju oraz nad samym morzem. Wiatr nadal będzie umiarkowany oraz bardzo silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południa i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 80-115 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie lekko się wahać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1016 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w Nowy Rok w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane oraz całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego i w pasie nadmorskim niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C/+4°C w górach do nawet +6°C/+12°C termometry pokażą na dużym obszarze Polski oraz nad samym morzem. Wiatr nadal będzie silny oraz bardzo silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południa i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 80-115 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie początkowo dość stabilne oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei w Nowy Rok przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego i w pasie nadmorskim niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C/+10°C w górach do nawet +12°C/+16°C termometry pokażą na dużym obszarze naszego kraju oraz nad samym morzem. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południa i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 70-100 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie rosnąć oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1020 hPa.

Comments are closed.