W piątek zrobi się ciepło oraz pogoda będzie zmienna! – Prognoza na 30 grudnia

W kolejnych godzinach pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych. Ponadto nad ciepłe wody Morza Bałtyckiego i do Polski napływać będzie chłodne oraz ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie i początkowo będzie dość stabilne oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei w piątek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do nawet +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południa i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie rosnąć oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.