Uwaga! kolejne dni przyniosą silny wiatr i burze! – Ważne Prognozy

Już w kolejnych dniach pogodę w naszym kraju kształtować będą dynamiczne układy niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych. Ponadto znajdować będziemy się na styku dwóch bardzo zróżnicowanych i ciepłych mas powietrza, które przyniosą ze sobą opady konwekcyjne oraz silny wiatr a nawet niewykluczone burze.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Źródło Danych - Wetterzentrale.de

Źródło Danych – Wetterzentrale.de

Jak wynika z najnowszych danych z modeli numerycznych. Obszar naszego kraju pozostanie przez najbliższe dni pod znakiem dynamicznej pogody, którą kształtować będą układy niskiego ciśnienia i fronty atmosferyczne z opadami różnego rodzaju o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo głównym zagrożeniem będzie silny oraz bardzo silny wiatr, który może powodować szkody i przerwy w dostawie prądu elektrycznego.

Źródło Danych Synoptycznych - DWD

Źródło Danych Synoptycznych – DWD

Źródło Danych - WXCHARTS

Źródło Danych – WXCHARTS

Szczególnie wietrzna pogoda da się we znaki nad morzem oraz na zachodzie i północy naszego kraju. Ponadto w tej części omawianego obszaru i na Wybrzeżu porywy wiatru będą dochodzić do nawet 80-100 km/h. Lokalnie może być więcej przy występowaniu burz, którym sprzyjać i towarzyszyć będą opady konwekcyjne.

Źródło Danych - WXCHARTS

Źródło Danych – WXCHARTS

W zamian tego temperatura powietrza oraz bardzo duże spadki i skoki ciśnienia atmosferycznego na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach w kolejnych dniach i na początku nowego roku będą sprzyjać bardzo niebezpiecznej i wietrznej pogody. Z kolei temperatura powietrza w okresie zimowym oscylować będzie od +1°C/+8°C do nawet +10°C/+20°C.

Źródło Danych - WXCHARTS

Źródło Danych – WXCHARTS

Źródło Danych - WXCHARTS

Źródło Danych – WXCHARTS

Tak więc kochani jak widzimy szykuje się nam bardzo niekorzystna i dynamiczna pogoda. Dlatego zalecamy zachować szczególną ostrożność podczas występowania silnego wiatru, który może powodować uszkodzenia konarów drzew oraz utrudnić komunikację i przerwy w dostawie energii.

Comments are closed.