W boże narodzenie przejdą ulewy i burze! – Prognoza na 26 grudnia

W ostatni dzień Świąt Bożego Narodzenia pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych. Ponadto do Polski cały czas napływać będzie ciepłe oraz chłodne i wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane oraz całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne i z opadami gradu. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i z południowego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei w ostatni dzień Święta Bożego Narodzenia przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i deszczu ze śniegiem o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne i z opadami gradu. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do nawet +11°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z północnego – zachodu i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie powoli spadać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.