W pierwszy dzień świąt pogoda będzie dynamiczna! – Prognoza od 24 do 25 grudnia

Przez pierwsze dni weekendu świątecznego pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz wyż i system frontów atmosferycznych. W zamian tego do Polski cały czas napływać będzie chłodne oraz ciepłe i między innymi też wilgotne powietrze z południowego zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o słabym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południowego – wschodu i północy. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-65 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1007 hPa.

Z kolei w Wigilię przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane oraz całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne i z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do nawet +10°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z zachodu i południowego – wschodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie rosnąć oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1009 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem przy stole wigilijnym i w niedzielę o poranku na dużym obszarze naszego kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo na zachodzie w górach i na południu Polski niewykluczone są też lokalne burze śnieżne i z opadami gradu. Jedynie początkowo bez opadów powinno być częściowo w Centrum i na północnym wschodzie naszego kraju. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z południowego – zachodu i południowego – wschodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-65 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenie na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o słabym i zmiennym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być na południowym zachodzie naszego kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do nawet +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południa i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i powoli spadać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1020 hPa.

Comments are closed.