We wtorek na Pomorzu będzie deszczowo i wietrznie! – Prognoza na 20 grudnia

W kolejnych godzinach nowego tygodnia pogodę na Pomorzu i Wybrzeżu w dalszym ciągu kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych. W zamian tego Bałtyk i obszar północnej części Polski w ciągu doby napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się całkowite zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do 0°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa i z południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei we wtorek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu o słabym i zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie powoli spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.