W środę pogoda na Pomorzu zachęci do spacerów! – Prognoza na 14 grudnia

W kolejnych godzinach pogodę na Pomorzu i nad morzem kształtować będzie układ niskiego ciśnienia oraz między innymi cały czas napływać będzie mroźne i dość suche powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad wodami Morza Bałtyckiego oraz w rejonie Ustki i Słupska przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu ze śniegiem i śniegu o słabym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo częściowo nad Bałtykiem niewykluczone będą lokalne burze śnieżne i z opadami gradu. Temperatura powietrza wyniesie od -9°C do -6°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i z północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie i będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Z kolei w środę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu występować będzie umiarkowane zachmurzenie, które jedynie nad wodami Morza Bałtyckiego i w pasie nadmorskim przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo na tym obszarze niewykluczone są też lokalne burze śnieżne i z opadami gradu. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do -1°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południa i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 35-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie oraz w południe na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Comments are closed.