W poniedziałek możliwe będą opady marznące! – Prognoza na 5 grudnia

Na początku nowego tygodnia pogodę na Pomorzu i nad morzem nadal kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego. Ponadto nad Bałtyk i obszar północnej części Polski cały czas napływać będzie mroźne oraz chłodne i między innymi też wilgotne powietrze z południowego wschodu i południowego zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszcze ze śniegiem i mżawki o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego i w pasie nadmorskim niewykluczone są też lokalne burze śnieżne i z opadami gradu. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do 0°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz ze wschodu i z północnego – wschodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 35-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach i do poranka będzie początkowo dość stabilne oraz o północy na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Z kolei w poniedziałek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i mżawki o zmiennym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz ze wschodu i z północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie już spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.