We wtorek pojawią się opady mieszane i przejaśnienia! – Prognoza na 29 listopada

W kolejnych godzinach nowego tygodnia pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal kształtować będzie silny układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego. Poza tym cały czas napływać będzie mroźne oraz bardzo zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z północy i południowego zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie częściowo na północy i wschodzie Polski przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od -5°C do 0°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z północnego – wschodu i ze wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie i będzie początkowo dość stabilne oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1026 hPa.

Z kolei we wtorek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie częściowo na północy i wschodzie naszego kraju przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o słabym i zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz ze wschodu i z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie i do wieczora nadal będzie dość stabilne oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1027 hPa.

Comments are closed.