W poniedziałek pojawią się opady mieszane i przejaśnienia! – Prognoza na 28 listopada

Na początku nowego tygodnia do naszego kraju również napływać będzie mroźne oraz bardzo zróżnicowane i wilgotne powietrze z południowego – zachodu i północnego – wschodu Europy. Dodatkowo pogodę kształtować będzie układ niskiego i wysokiego ciśnienia, który źle wpływać może na nasze samopoczucie i zdrowie.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na zachodzie w górach na południu i południowym wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -5°C do +1°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z ze wschodu i z południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach powoli będzie spadać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1027 hPa.

Z kolei w poniedziałek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o słabym i zmiennym natężeniu. Jedynie bez opadów częściowo na zachodzie w górach na południu i wschodzie naszego kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i ze wschodu i z północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i będzie się wahać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1024 hPa.

Comments are closed.