W piątek pojawią się opady mieszane i mgły! – Prognoza na 25 listopada

W kolejnych godzinach pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego. Poza tym cały czas napływać będzie mroźne oraz bardzo zróżnicowane i wilgotne powietrze z północy i południowego zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Jedynie początkowo bez opadów powinno być na Warmii i Mazurach. Temperatura powietrza wyniesie od -6°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z południowego – wschodu i południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie powoli rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei w piątek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na północy w Centrum i na południowym zachodzie naszego kraju. Temperatura powietrza będzie bardzo zróżnicowana oraz wyniesie od +1°C do nawet +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy oraz z południowego – wschodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal powoli będzie rosnąć oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1020 hPa.

Comments are closed.