W czwartek sypnie śniegiem oraz możliwe są mgły! – Prognoza na 24 listopada

W kolejnych godzinach pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach również kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i front atmosferyczny. Ponadto nad Bałtyk i obszar Polski nadal napływać będzie mroźne oraz bardzo zróżnicowane i wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego wschodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem a także śniegu o słabym i zmiennym natężeniu. Jedynie początkowo bez opadów powinno być częściowo na zachodzie w Centrum i na północy Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -6°C do 0°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z południowego – wschodu i ze wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie do godzin porannych dość stabilne oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1011 hPa.

Z kolei w czwartek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem oraz samego śniegu o słabym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z południowego – wschodu i południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać i powoli rosnąć oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1011 hPa.

Comments are closed.