W środę pojawią się mgły i opady mieszane! – Prognoza na 23 listopada

W kolejnych godzinach pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych. Ponadto napływać będzie mroźne oraz dość ciepłe i między innymi wilgotne powietrze z południowego zachodu i południowego wschodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane oraz całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie częściowo nad morzem oraz w górach na południu i południowym wschodzie Polski przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o słabym i zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od -7°C do 0°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od wschodu oraz z południowego – wschodu i północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie i będzie dość stabilne oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1011 hPa.

Z kolei w środę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane oraz całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie częściowo nad samym morzem oraz w górach na południu w Centrum i na wschodzie naszego kraju przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do nawet +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz ze wschodu i północy. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach do wieczora nadal będzie dość stabilne oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1011 hPa.

Comments are closed.