We wtorek na Pomorzu pogoda będzie zmienna! – Prognoza na 22 listopada

W kolejnych godzinach nowego tygodnia pogodę na Pomorzu i nad morzem pogodę kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i mało aktywny front atmosferyczny. Poza tym cały czas napływać będzie wilgotne oraz mroźne i chłodne powietrze z południowego zachodu i południowego wschodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami małe oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego i pasie nadmorskim niewykluczone są też lokalne burze śnieżne i z opadami gradu. Jedynie bez opadów i burz śnieżnych powinno być na zachodzie w Centrum i częściowo na północy województwa. Tam też pojawi się sporo przejaśnień na niebie. Temperatura powietrza wyniesie od -9°C do -2°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północnego – wschodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie początkowo dość stabilne a od rana zacznie stopniowo rosnąć i o północy na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

Z kolei we wtorek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad wodami Morza Bałtyckiego i w pasie nadmorskim będzie przynosić ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal powoli będzie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Comments are closed.