W czwartek na Pomorzu da się we znaki mróz! – Prognoza na 17 listopada

W kolejnych godzinach pogodę na Pomorzu i nad morzem kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych. Poza tym napływać będzie mroźne i dość mało wilgotne powietrze z północy i południowego zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bez opadów oraz między innymi pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +1°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od wschodu oraz z północnego – wschodu i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie oraz o północy na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei w czwartek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i będzie dość stabilne oraz w południe na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.