Weekend przyniesie sporo chmur i przejaśnienia! – Prognoza od 12 do 13 listopada

Przez weekend pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach kształtować będzie zgniły wyż. Ponadto do Polski i nad Bałtyk cały czas napływać będzie wilgotne oraz chłodne i dość ciepłe powietrze z północnego zachodu i południowego wschodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku na obszarze naszego kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na wybrzeżu i Pomorzu przyniesie ze sobą przelotne oraz symboliczne opady deszczu i mżawki. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i lekko wzrośnie oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1029 hPa.

Z kolei w sobotę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na wybrzeżu i częściowo też w północnej części naszego kraju przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o słabym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie dość stabilne i w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1031 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy oraz z południowego – wschodu i południowego – zachodu. Jedynie na Bałtyku i w pasie nadmorskim da się we znaki sztorm oraz umiarkowany i silny wiatr, który w porywach będzie tam dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1032 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału już spadać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1030 hPa.

Comments are closed.