Weekend na Pomorzu będzie pochmurny i deszczowy! – Prognoza od 11 do 13 listopada

W kolejnych godzinach i przez weekend pogodę na Pomorzu i nad morzem kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia, który źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie. Ponadto cały czas napływać będzie wilgotne oraz chłodne i dość ciepłe powietrze z północnego zachodu i północnego wschodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie powoli rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Z kolei w piątek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad wodami Morza Bałtyckiego przyniesie ze sobą opady deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal powoli będzie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku również na Pomorzu i wybrzeżu będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o słabym i zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i z zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie powoli rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1028 hPa.

Z kolei w sobotę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o słabym i zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1032 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o słabym i zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. Jedynie na Bałtyku i w pasie nadmorskim da się we znaki sztorm oraz umiarkowany i porywisty wiatr, który w porywach będzie dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne lekko będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1033 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się umiarkowane oraz całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o słabym i zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z północnego – wschodu i południowego – wschodu. Jedynie na Bałtyku będzie występować sztorm oraz wiatr w porywach może tam dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie powoli już spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1030 hPa.

Comments are closed.