W poniedziałek będzie wietrznie i z przejaśnieniami! – Prognoza na 7 listopada

Z początkiem nowego tygodnia pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach kształtować będzie układ niskiego i wysokiego ciśnienia atmosferycznego. Ponadto nasunie się kolejny system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą opady deszczu i silny wiatr. W zamian tego do Polski i nad Bałtyk cały czas napływać będzie wilgotne oraz chłodne i dość ciepłe powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy. 

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane oraz całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o słabym i zmiennym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być częściowo w Centrum i na południowym wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południa i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie powoli spadać oraz o północy w Warszawie nad poziom morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei w poniedziałek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o słabym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego i w całym pasie nadmorskim niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na północy w Centrum i na wschodzie naszego kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i południa. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie wyraźnie się wahać i lekko wzrośnie oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.