W środę możliwe są burze i przejaśnienia! – Prognoza na 2 listopada

W kolejny godzinach nowego miesiąca pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach kształtować będzie układ wysokiego i niskiego ciśnienia atmosferycznego. Ponadto cały czas napływać będzie wilgotne oraz chłodne i ciepłe powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego będzie początkowo bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane oraz całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +10°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie nadal się wahać i pomału rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei w środę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na Bałtyku oraz w górach i na południu naszego kraju może przynieść ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z południowego – zachodu i zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko będzie się wahać i rosnąć oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.