W czwartek na Pomorzu będzie chłodno i z przejaśnieniami! – Prognoza na 20 października

W kolejnych godzinach nad Bałtyk i obszar północnej części Polski napływać będzie dość suche oraz chłodne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy. Ponadto pogodę na Pomorzu i nad morzem w ciągu doby kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia, który źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w środę wieczorem oraz czwartek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego mogą pojawić się lokalne przymrozki oraz między innymi będzie bez opadów i burz. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z północnego – wschodu i południowego – zachodu. Ponadto w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1028 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów i burz oraz między innymi do wieczora utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z północnego – zachodu i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1028 hPa.

Comments are closed.