W poniedziałek będzie bardzo ciepło i dość pogodnie – Prognoza na 17 października

Na początku nowego tygodnia pogodę w naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach pogodę kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego. Poza tym napływać będzie wilgotne oraz ciepłe i bardzo ciepłe powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które częściowo na zachodzie w Centrum i na północnym wschodzie przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1024 hPa.

Z kolei w poniedziałek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach będzie bardzo ciepło oraz bez opadów i burz. Ponadto utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do nawet +24°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południa i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć i zacznie się wahać oraz w południe w Warszawie nad  poziomie morza wskaże 1029 hPa.

Comments are closed.