W piątek możliwe są burze i przejaśnienia! – Prognoza na 14 października

W kolejnych godzinach pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych. Ponadto nad Bałtyk i obszar Polski cały czas napływać będzie wilgotne oraz chłodne i ciepłe powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad wodami Morza Bałtyckiego i na Pomorzu przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo w tej części obszaru niewykluczone są też lokalne burze z gradem i ulewnym deszczem. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południa i południowego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie pomału spadać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są burze z ulewnym deszczem i opadami gradu. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na północy i północnym wschodzie naszego kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i południa. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać i zacznie się wahać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.