We wtorek coraz więcej przejaśnień i rozpogodzeń! – Prognoza na 4 października

W drugi dzień nowego tygodnia pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach kształtować będzie układ niskiego ciśnienia znad Rosji i wyż znad Austrii. Poza tym cały czas napływać będzie wilgotne oraz jeszcze umiarkowanie chłodne i ciepłe powietrze z północnego zachodu i zachodu Europy.

Zdjęcie ilustracyjne: Damian Zbieg – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem, oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku w górach będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego na pozostałym obszarze utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu we wschodniej połowie kraju. Bez opadów na zachodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany z północnego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo do godzin porannym będzie powoli rosnąć, oraz o północy nad poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu we wschodniej i południowej części kraju. Poza tym bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C/+11°C w górach do +12°C/+16°C termometry pokażą nad morzem i na dużym obszarze naszego kraju. Wiatr na ogół będzie umiarkowany z zachodu i północnego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie nadal rosnąć oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.