W piątek pojawią się przejaśnienia i burze! – Prognoza na 30 września

W kolejnych godzinach pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych. Poza tym cały czas nad Bałtyk i obszar Polski napływać będzie wilgotne oraz chłodne i ciepłe powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad wodami Morza Bałtyckiego oraz w pasie nadmorskim na wschodzie w górach i między innymi też na południu Polski przyniesie ze sobą opady deszczu i niewykluczone lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +11°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południowego – wschodu i północnego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1009 hPa.

Z kolei w piątek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z ulewnym deszczem i opadami gradu. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie i północy naszego kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północnego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko będzie się wahać oraz wzrośnie i w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.