W czwartek wystąpią przelotne opady deszczu i przejaśnienia! – Prognoza na 29 września

W kolejnych godzinach pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal kształtować będzie rozległy układ niskiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych. Poza tym cały czas napływać będzie wilgotne oraz chłodne powietrze z północnego zachodu i kierunków zmiennych.

Zdjęcie ilustracyjne: Damian Zbieg – Meteo24

Natomiast w środę wieczorem, oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo możliwe są burze z ulewnym deszczem i opadami gradu. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +10°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie dość stabilne oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 997 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu na północy, oraz południowym wschodzie kraju. Poza tym powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południowego – wschodu i południa. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału już rosnąć oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 999 hPa.

Comments are closed.