W środę pojawią się przejaśnienia i burze! – Prognoza na 21 września

W kolejnych godzinach nad Bałtyk i obszar Polski nadal napływać będzie wilgotne oraz chłodne i dość ciepłe powietrze z północy i południowego zachodu Europy. W zamian tego pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach w ciągu doby będzie kształtować układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego, który źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Adrian Dorniak - Meteo24

Autor Zdjęcia Adrian Dorniak – Meteo24

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo możliwe są burze z ulewnym deszczem i opadami gradu. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z północy i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo możliwe są też lokalne burze z ulewnym deszczem i opadami gradu. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C/+14°C w górach na południu i w częściowo w Centrum Polski do +15°C/+18°C termometry pokażą nad morzem i na pozostałym obszarze naszego kraju. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z północy i zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie się wahać i lekko wzrośnie oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.