W poniedziałek wystąpią kolejne burze i ulewy! – Prognoza na 19 września

Z początkiem nowego tygodnia pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych. Poza tym cały czas napływać będzie wilgotne oraz chłodne i dość ciepłe powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo możliwe są burze z ulewnym deszczem i opadami gradu. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C/+4°C w górach i tam między innymi niewykluczone są też opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Zaś na pozostałym obszarze Polski oraz nad samym morzem termometry wskażą od +5°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie nadal się wahać i zacznie pomału rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1005 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne i ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo możliwe są burze z ulewnym deszczem i opadami gradu. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C/+5°C w górach i tam między innymi w dalszym ciągu będą możliwe opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Natomiast na dużym obszarze naszego kraju oraz nad samym morzem termometry pokażą od +11°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie rosnąć oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1007 hPa.

Comments are closed.