Kolejne dni przyniosą pogodę w kratkę i przelotne burze! – Wstępne Prognozy

Od kilku dni pogoda nad obszarem kraju jest bardzo zmienna. Ponadto towarzyszą jej przebłyski słońca na niebie oraz przelotne burze z ulewnymi opadami deszczu i silnym wiatrem. W kolejnych dniach również większych zmian w pogodzie nie widać oraz między innymi cały czas napływać będzie bardzo zróżnicowane oraz ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Źródło Danych - Wetterzentrale.de

Źródło Danych – Wetterzentrale.de

Jak wynika z kolejnych nowych aktualizacji z modeli numerycznych. Z upływem godzin i do końca przyszłego tygodnia pogodę w naszym kraju i nad morzem kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych. W zamian tego towarzyszyć będą nam opady konwekcyjne o zmiennym i silnym natężeniu oraz dodatkowo pojawią się korzystne warunki do rozwoju burz.

Źródło Danych - Meteocenter.eu

Źródło Danych – Meteocenter.eu

Źródło Danych - Meteocenter.eu

Źródło Danych – Meteocenter.eu

Szczególnie w ciągu obowiązującej doby i aż do końca weekendu najbardziej deszczowo będzie na zachodzie i między innymi nad morzem oraz w północnej, Centralnej i wschodniej części naszego kraju. Dodatkowo opadom konwekcyjnym nadal towarzyszyć będą burze o sporej aktywności elektrycznej. Poza tym groźnym zjawiskom atmosferycznym sprzyjać będzie porywisty wiatr a nawet niewykluczone trąby powietrzne jak i zalążki kondensacyjne.

Źródło Danych - Meteocenter.eu

Źródło Danych – Meteocenter.eu

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Tak więc kochani jak widzimy wrzesień w dalszym ciągu będzie przynosić nam bardzo zmienną pogodą, której sprzyjać będą przebłyski słońca na niebie oraz przelotne burze z silnym wiatrem, który powodować będzie miejscami szkody i przerwy w dostawie prądu elektrycznego.

Comments are closed.