W czwartek będzie gorąco oraz przejdą ulewy i burze! – Prognoza na 8 września

W kolejnych godzinach nad Bałtyk i obszar Polski napływać będzie bardzo zróżnicowane oraz upalne i na ogół też wilgotne powietrze z północnego wschodu i południowego zachodu Europy. Poza tym pogodę w ciągu doby w naszym kraju nad morzem kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad Bałtykiem oraz na zachodzie w górach i  południu Polski przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o słabym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo w tej części kraju możliwe są burze z ulewnym deszczem i opadami gradu. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz ze wschodu i z południowego – wschodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie spadać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach zrobi się gorąco i upalnie oraz między innymi możliwe są liczne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które na zachodzie w górach oraz na południu w Centrum i wschodzie naszego kraju będzie przynosić ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo na tym obszarze kraju możliwe są burze z ulewnym deszczem i opadami gradu. Na pozostałym obszarze Polski i nad morzem do wieczora powinno być jeszcze bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +22°C do nawet +28°C. Wiatr będzie początkowo słaby oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz ze wschodu i z południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.