We wtorek pogoda na Pomorzu zachęci do spacerów! – Prognoza na 6 września

W kolejnych godzinach nad obszarem Polski i Bałtykiem pogodę kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego. Ponadto pogoda będzie sprzyjać spacerom oraz między innymi w ciągu doby nad Bałtyk i obszar północnej części Polski nadal napływać będzie chłodne oraz ciepłe i wilgotne powietrze z północnego wschodu i południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i ze wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać i pomału zacznie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1028 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do +22°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od wschodu oraz z północnego – wschodu i południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1027 hPa.

Comments are closed.