W poniedziałek również możliwe są burze i przejaśnienia! – Prognoza na 29 sierpnia

Na początku nowego tygodnia pogodę w naszym kraju i nad morzem kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych. Poza tym w ciągu doby nad obszar Polski i Bałtyk napływać będzie chłodne oraz bardzo ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami małe oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o słabym o zmiennym natężeniu. Dodatkowo możliwe są burze z ulewnym deszczem i opadami gradu. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie i południowym zachodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +17°C. Wiatr nadal będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy oraz z północnego – zachodu i zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać i pomału zacznie rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo możliwe są burze z ulewnym deszczem i opadami gradu. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie i południowym zachodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +20°C do +27°C. Wiatr nadal będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z południowego – zachodu i zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach i do wieczora będzie początkowo dość stabilne oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.