Weekend przyniesie silne burze i groźny upał! – Prognoza od 27 do 28 sierpnia

W ostatni weekend wakacji pogodę nad morzem i w naszym kraju kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych. Poza tym napływać będzie bardzo ciepłe oraz upalne i na ogół wilgotne powietrze z południowego wschodu i południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Grzegorz Zawiślak - Polscy Łowcy Burz

Autor Zdjęcia Grzegorz Zawiślak – Polscy Łowcy Burz

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo możliwe są burze z ulewnym deszczem i opadami gradu. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na północy w Centrum i na wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz ze wschodu i z południowego – wschodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać i się wahać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1012 hPa.

Z kolei w weekend przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na zachodzie oraz w górach na południu nad morzem i częściowo też na północy kraju przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo na tym obszarze możliwe są burze z ulewnym deszczem i opadami gradu. Temperatura powietrza wyniesie od +26°C/+28°C w górach do +30°C/+33°C termometry pokażą na dużym obszarze Polski i nad samym morzem. Wiatr nadal będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północy. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1011 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz niedzielę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo możliwe są burze z ulewnym deszczem i opadami gradu. Jedynie bez opadów i burz powinno być na północnym wschodzie i wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +18°C. Wiatr nadal będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie dość stabilne oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1011 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu wakacji przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach również będą mgły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo pojawią się burze z ulewnym deszczem i opadami gradu. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C/+19°C w górach do +21°C/+32 °C termometry pokażą nad morzem i na dużym obszarze kraju. Wiatr nadal będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z południowego – wschodu i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału już rosnąć oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1011 hPa.

Comments are closed.