W czwartek na Pomorzu będzie gorąco i możliwe są burze! – Prognoza na 25 sierpnia

W kolejnych godzinach nad Bałtyk i obszar północnej części Polski nadal napływać będzie ciepłe oraz upalne i na ogół wilgotne powietrze z południowego wschodu i południowego zachodu Europy. W zamian tego pogodę na Pomorzu i nad morzem w ciągu doby kształtować będzie układ nieco obniżonego ciśnienia atmosferycznego, który źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o słabym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo na Kaszubach oraz na południu i wschodzie województwa niewykluczone są także burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany z północnego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy i z północnego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie i będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które może przynieść ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo możliwe są burze z ulewnym deszczem i opadami gradu. Jedynie bez burz powinno być w rejonie Lęborka i Pucka. Temperatura powietrza wyniesie od +25°C/+26°C nad samym morzem do +28°C/+31°C termometry pokażą na przeważającym obszarze województwa. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Comments are closed.