We wtorek na Pomorzu przejdą groźne burze! – Prognoza na 23 sierpnia

W kolejnych godzinach nad Bałtyk i obszar północnej części Polski nadal napływać będzie ciepłe oraz upalne i na ogół też wilgotne powietrze z południowego wschodu Europy. Poza tym pogodę na Pomorzu i nad morzem w ciągu doby kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o słabym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo możliwe są też burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +17°C. Wiatr nadal będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy oraz z północnego – wschodu i ze wschodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie dość stabilne i lekko wahające oraz o północy na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo pojawią się burze z ulewnym deszczem i opadami gradu. Temperatura powietrza wyniesie od +22°C/+25°C nad samym morzem i w zachodniej części województwa do +27°C/+29°C termometry pokażą na pozostałym obszarze. Wiatr również będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy oraz z północnego – zachodu i północnego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału zacznie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.