W piątek będzie upalnie oraz przejdą groźne burze! – Prognoza na 19 sierpnia

W kolejnych godzinach nad Bałtyk i obszar naszego kraju nadal napływać będzie ciepłe oraz upalne i na ogół też wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy. Poza tym pogodę w ciągu doby nad obszarem Polski kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo pojawią się burze z ulewnym deszczem i opadami gradu. Jedynie bez opadów i burz powinno być na południu w Centrum na północnym wschodzie i wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +21°C. Wiatr nadal będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z północy i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na zachodzie oraz Centrum na północy i południowym zachodzie przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo pojawią się silne burze z ulewnym deszczem i opadami gradu. Temperatura powietrza wyniesie od +31°C do nawet +37°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z północy i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać i lekko spadnie oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.