Groźne upały i silne burze szybko nie odpuszczą! – Ważne Prognozy

W kolejnych dniach nad obszarem kraju i Bałtykiem nadal utrzymywać będzie się bardzo zróżnicowane i upalne powietrze. Ponadto od kilku dni towarzyszą na dużym obszarze fronty atmosferyczne z ulewnymi opadami deszczu i silnymi burzami, które przynoszą w wielu miejscach szkody i błyskawiczne podtopienia.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Źródło Danych - Wetterzentrale.de

Źródło Danych – Wetterzentrale.de

Najnowsze dane z modeli numerycznych w dalszym ciągu na dniach i do końca miesiąca powstrzymują korzystne warunki do rozwoju burz. W zamian tego upalne i bardzo niestabilne jak również zróżnicowane powietrze będzie sprzyjać w rozwoju masowej i silnej konwekcji, której towarzyszyć będą ulewne opady deszczu a nawet trąby powietrzne i silne burze.

Źródło Danych - Meteocenter.eu

Źródło Danych – MeteoCenter.eu

Źródło Danych - Meteocenter.eu

Źródło Danych – MeteoCenter.eu

Poza tym temperatura powietrza w różnej części kraju oraz nad morzem i w górach podczas szybkiej wymiany mas powietrza oscylować będzie od +11°C/+18°C do nawet +30°C/+40°C. Dodatkowo tak bardzo niestabilna i bardzo upalna pogoda utrzymała by się do końca tego miesiąca.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Szczególnie burzowo i z groźnymi zjawiskami atmosferycznymi było by na północy w Centrum na wschodzie i południu Polski już od najbliższego wtorku. Dodatkowo temperatura powietrza do końca tego tygodnia i na początku weekendu oscylować będzie od +13°C/+18°C do nawet +25°C/+35°C.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - MeteoCenter.de

Źródło Danych – MeteoCenter.de

Tak więc kochani jak widzimy kolejne prognozy w dalszym ciągu zapowiadają się bardzo niekorzystnie oraz upalnie. Ponadto towarzyszyć będą nam burze na przemian ze słońcem, które zachęcać będzie również do wypoczynku nad morzem i nie tylko.

Comments are closed.