We wtorek przejdą silne burze oraz będzie upalnie! – Prognoza na 16 sierpnia

W kolejnych godzinach nad Bałtyk i obszar Polski nadal napływać będzie ciepłe oraz upalne i dość mało wilgotne powietrze z południowego wschodu i północnego zachodu Europy. Poza tym pogodę w naszym kraju i nad morzem w ciągu doby kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, który przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo pojawią się burze z ulewnym deszczem i opadami gradu. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz ze wschodu i południowego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i będzie nadal się wahać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1009 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które nad Bałtykiem oraz częściowo na północy i południowym wschodzie kraju będzie przynosić ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo na tym obszarze pojawią się burze z ulewnym deszczem i opadami gradu. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +25°C/+29°C w górach do +30°C/+34°C termometry pokażą nad samym morzem i na dużym obszarze Polski. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północy. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie się wahać i lekko wzrośnie oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1009 hPa.

Comments are closed.