W poniedziałek przez Polskę przejdą burze i ulewy! – Prognoza na 15 sierpnia

Na początku nowego tygodnia pogodę w naszym kraju i nad Bałtykiem pogodę kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych. Poza tym napływać będzie ciepłe o upalne i na ogół też wilgotne powietrze z południowego wschodu i północnego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo pojawią się burze z ulewnym deszczem i opadami gradu. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z południowego – wschodu i ze wschodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać i się wahać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1010 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach również występować mogą liczne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo pojawią się burze z ulewnym deszczem i opadami gradu. Temperatura powietrza wyniesie od +26°C/+27°C w górach do +30°C/+33°C termometry pokażą na dużym obszarze kraju i nad samym morzem. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z północnego – wschodu i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać i się wahać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1009 hPa.

Comments are closed.